Від свята до свята
 

Початок мусульманського посту (Ураза)

1-й день рамадана – це початок місячного посту (саум) протягом священного місяця рамадан. Великий піст протягом місяця рамадан (по-перс. – рамазан) обов'язковий для всіх дорослих, здорових, ритуально чистих людей. Ритуальна чистота (тахара) в ісламі має дуже велике значення, тахара означає звільнення від усього, що оскверняє. Ті, хто порушив випадково піст, повинні поститися після закінчення місяця рамадан протягом втрачених днів.

Піст для мусульманина – засіб приборкання пристрастей, породжених тваринним началом (нафс) у людині. Під час посту віруючий, концентруючи вольові зусилля, звільняється від інстинктивних пороків і удосконалює в собі людське духовне начало (кальб), тим самим ніби облагороджується людська натура. Тому піст, особливо на місяць рамадан, є кращим засобом спокути гріхів, здійснених протягом року. В ісламі на відміну від християнства, немає посередників між Богом і людиною, відсутнє і духівництво в християнському розумінні, що може відпускати гріхи віруючим від імені Бога. Мусульманин сам відповідає перед Аллахом за свої гріхи.

Дотримання 30-денного посту в місяці рамадан зв'язану зі згадкою у Корані про те, що саме в цей місяць Аллах через архангела Джабраіла дарував пророку Мухаммеду у вигляді одкровення Коран.

У 2006 році початок мусульманського посту припадає на 23 вересня (1 рамадана).

У 2007 році початок мусульманського посту припадає на 13 вересня.