Від свята до свята

Ту бі-Шват

Ту бі-Шват – П'ятнадцятий день в єврейському місяці Шват. В давні часи це був останній день в податковому році для дерев, які плодоносили. Будь-який плід, який дозрівав після Ту бі-Шват, повинен був віднесений до наступного податкового року.

Сьогодні Ту бі-Шват святкують як День народження дерев із символічною їжею плодів і активним здобрюванням безплідної землі, посадкою дерев. Люди здійснюють свої екологічні заходи і виражають свої бажання поєднати себе з природою.

Ту бі-Шват, Новий Рік для Дерев, святкують і у нас. Єврейська традиція відзначає 15-й день із Шват як день, коли сік у деревах починає підніматись, передаються сигнали пробудження землі від зимової дрімоти, і свідчить про початок Весни. Це міні-свято важливе для нашої оцінки природи і нашого ставлення до неї. На Ту бі-Шват євреї святкують циклічне оновлення землі: це – гарний час, щоб оцінити персональне ставлення до оточуючого середовища.

Першу згадку про Ту бі-Шват ми знаходимо в Мішні (зібранні єврейських законів, записаному в II столітті нашої ери), де сказано: "... а 15 швата – новий рік для дерев". Коментар пояснює: до 15 швата випадає більшість дощів, і на деревах з'являються бруньки. Цей день називають новим роком дерев, тому що він відділяє урожай одного року від урожаю іншого року. За єврейським законом людина повинна відділяти "маасер" – "десятину" від плодів Землі Ізраїля, які в нього виросли, і належить відділяти "маасер" від урожаїв кожного року окремо.

У 2006-му році Ту бі-Шват святкується 13 лютого.


Коментарі

З пошти сайту від 3 жовтня 2007 р.
Привит.Мене звати Саша Чуйко ваш сайт просто прекрасний! я незнала про ваш сайт але мени розповив мий однокласник и я лиш прийшла сразу включила компютер и найшла ваш сайт и не позалкувала!
Чуйко Олександра Володимиривна

Наша відповідь
Нам дуже приємно.